İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

ADANA’DA KURBAN FİYATLARI NE KADAR?SATIŞLAR NE DURUMDA?

Tahmini Okuma Süresi: 2 dakika

Adana’da kurban hazırlıkları tamamlandı. Belediyelerin kurban satım ve kesim yerlerini belirlemesiyle kurban satışları başladı. Adana’da 2022 yılında büyükbaş kurbanlık fiyatları 33.000 TL ila 50.000 TL arasında değişirken; küçükbaş kurbanlık fiyatları ise 2.500 TL ila 3.500 TL’den alıcı bulması bekleniyor. Satışların durumunu  ve bayramdan beklentiyi 20 yıldır hayvan alım satımı yapan Seyfettin Tekin ve On yıldır hayvan pazarında çalışan Yüksel K. ile konuştuk.

“Satışlar Yüzde 50 civarında azaldı,  görüntülü kurban satışına geçtik”

Yirmi yıldır hem adaklık hem de kurbanlık koyun alım satımı yapan Seyfettin Tekin, İş’te Life Adana’ya yapmış olduğu açıklamada kurban satışlarının geçen seneye oranla yüzde 50 civarında azaldığını ifade etti. Sebebini ise fiyat artışları olarak açıkladı. Satışları artırmak için yeni kampanyalar yapmak durumunda kaldığını ifade eden Tekin, görüntülü sistemle kurban satışı yaptıklarını söylüyor. Kurban kesecek olan vatandaşların kurban satış alanına gelmeden telefonda görüntülü konuşma ile kurbanlarını seçtiklerini, seçtikleri kurbanın etini ise adreslerine sipariş edebildiklerini ifade etti. Kurbanları taşımak içinse klimalı bir otobüs satın aldığını söyleyen Tekin, hayvanların sıcaktan etkilenmemesi için klimalı otobüsle taşındıklarını belirtti.

Kurban satışlarını sorduğumuz bir başka esnaf Yüksel K. da satışların düşüklüğünden şikayetçi. Geçen senelere nazaran hem büyükbaş hem de küçükbaş hayvan satışlarında ciddi azalma olduğunu söyleyen Yüksel, yine de bayramın ilk iki gününe kadar umutla beklediklerini ifade etti.

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir